Motivasyonu Arttıracak Sözler - EN İYİLER

Motivasyonu Arttıracak Sözler - EN İYİLER

Bazen gün içinde duyduğumuz özlü ve güzel bir söz motivasyonunuzu anında yükseltebilir. Bu tür sözler sıradan günlerde taze bir nefes almanızı sağlayabilir. Bazı insanlar bu tür sözleri keserek sanki gözlerine sık sık takılsın diye işyerlerinde ki masalarının çevresinde oraya buraya asarlar. Bu sözlerin faydası olmaz diye düşünmeyin. Siz fark etseniz de etmeseniz de iş yerinin havasını değiştirip insanların başarı ve motivasyonunu artırıcı etkisi vardır. Artık günümüzde insanların neden çok çalışmak zorunda olduklarını anlamaları ve hatırlamaları gerekiyor. Her insan da farklı motive edilebiliyor. Şimdi size bu kısa özlü sözlerden bazılarını hatırlatmak istiyorum.

1. “Dünyada değişmesini istediğiniz ilk şey kendiniz olmalıdır.”
Mahatma Gandi 

2. “ Başkalarının neler yaptığının farkında olmanız, çabalarını alkışlamanız, başarılarını takdir etmeniz ve arayışlarında onlara yardımcı olmanız gerekir. Hepimiz birbirimize yardım edersek herkes kazanır.”
Jim Stovall 

3. “Tek yol doğru yoldur.”
Robert Frost  

4. “Hayatta yapmanız gereken tek şey çok az şeyi yanlış yapmaktır.”
Waren Buffet 

5. ' Yüceliğe yaptığınız yolculuğunuza her zaman konsantre olmalısınız.
Les Brown

6. ' Hayatın bizlere sunduğu en büyük ödül, buna değecek bir işte çok çalışma şansıdır.'
Theodore Roosvelt

7. 'Açık bir zihnin olduğu her yerde mutlaka umut olacaktır.'
Charles F. Kettering

8. ' Bir işi yapabileceğinizi düşünseniz de yapamayacağınızı düşündeniz de haklısınız.'
Henry Ford

9. ' Ya rüyalarınızı değiştirmeli ya da yeteneklerinizi artırmalısınız.'
Jim Rohn

10. ' İşini sevmeyeni işi de sevmez.'
William Hazlitt

11. ' Kazananlar yaptıkları işi seyredip keyif almaya zaman ayırırlar. Çünkü dağın zirvesinden baktıkları manzarayı o kadar heyecan verici yapanın dağın yüksekliği olduğunu bilirler.'
Denis Waitley

12. 'Yönetmek sadece başkalarını motive etmektir.'
Le Lacocca

13. ' Motivasyon, insanların onlardan yapmalarını istediğiniz şeyi, siz istediğiniz için değil, kendileri istedikleri için yaptıklarını düşünmelerini sağlamaktır.'
Dwight D.

14. 'En ciddi yanlışlar yanlış cevaplar yüzünden yapılmıyor. Gerçekte en tehlikeli olan yanlış soruları sormaktır.'
Drucker

15. 'Neden mi kazanmak istedim? Çünkü kaybetmek istemiyordum!'
Max Scgmelling

16.İşte başarılı olmak, en tepeye vurmak için bir insanın bilmesi gereken, yaptığı işle ilgili bilinmesi muhtemel her şeydir.'
J. Paul Getty

17. ' Risksiz kazanmak zafersiz kazanmaktır.'
Pierre Cornielle

18. 'Başarılı olmak için tutunacak bir şey , sizi motive edecek, size ilham verecek bir şey bulmanız gerekir.'
Tony Dorsett

19. 'Tek sınır her zaman hayalin koyduğu sınırdır.'
James Broughton

20. 'Yaratıcı fikirler geliştirebilmek için sıradan görünen her şeye diğer insanlardan farklı bir gözle bakmak gerekir.'
George Kneller

21. 'Hayallerimizi kontrol edemedigimiz noktaya kadar, rahatlık bizi kontrol eder.'
Peter McWilliams

22. 'Düşünmek kolaydır. Davranmak zordur. Düşündüğün gibi davranmak en zordur.'
Johann Wolgang Von Goeth

23. ' İlgiyi uyandırmak ve şevki ateşlemek bir şeyi en kolay ve en iyi şekilde öğretmenin en kolay ve en emin yoludur.'
Tryon Edwards

24. 'Yarın genelde hatanın en yoğun günüdür.'
İspanyol Atasözü

25. ' En zorlu arayıs mükemmeliyeti arayıstır.'
Lyndon B. Johnson

26. 'İşini sevmeden ve sadece para kazanmak için yapan kişinin, para kazanması ve hayattan zevk alması çok zordur.'
Charles M. Schwab

27. 'Göklerde uçmak mucize değildir, ya da suyun üstünde yürümek. Asıl mucize yeryüzünde yürümektir.'
Çin atasözü

28. 'Yeni güç kaynağı çok az kişinin elinde olan para değil, çoğu insanın elinde olan bilgidir.'
John Naisbitt

29. 'Bir dolar karşılığı ne kadar az verebileceğini değil ne kadar çok verebileceğini görmek için yeteneğini ve yaratıcı hayal gücünü kullanan kişi, kesinlikle başarılı olur.'
Henry Ford

30.  Hayal kurabilirsiniz, bu hayali gerçekleştirebilirsiniz. Her şeyin bir fareyle başladığını asla unutmayın. Walt Disney

31. Motivasyon düşünceden doğar. Gösterdiğiniz her davranışın öncesinde, o davranışı esinlendiren bir düşünce vardır.
Steve Chandler

32. İnsan görecektir ki, eşyaya ve başka insanlara karşı düşüncelerini değiştirdikçe eşyalar ve başka insanlar da kendisine karşı hallerini değiştirirler. İnsan düşüncelerin köklü bir surette değiştirirse hayatın maddi şartlarında da nasıl çabuk bir değişiklik yaptığını görerek şaşırır. Geleceğimize şekil veren güç kendi içimizdedir. Kendi beliğimizde. İnsan ancak düşüncelerini yükseltmekle yükselir, galip olur, başarıya ulaşır. Ancak düşüncelerini yükseltmekle istemezse zayıf, düşkün ve sefil kalır.
James Allen

33. Her eylemin atası düşüncedir.
Ralp Waldo Emerson

34. "Gerçek iyimser, problemlerin farkındadır ama çözümleri de bilir, zorlukları görür ama üstesinden gelineceğine de inanır, olumsuzlukları yakalar ama olumlulukları da vurgular, en kötüye açıktır ama en iyiyi de bekler, şikayet etmek için nedeni vardır ama gülümsemeyi seçer."
W. Arthur WARD

35. Nasıl ki fizikte iki cisim aynı zamanda aynı yerde bulunamaz diye bir kanun varsa, psikolojide de aynı kanun yürürlüktedir. Eğer kafamızı cesaret, sevgi, anlayış, tolerans düşünceleriyle doldurursak, negatif bütün düşünceler kaçar gider.
- Nüvit Osmay

36. Eğer evliliğinizin yürümesini istiyorsanız lekeye değil...her zaman güzelliğe bakmayı bilmelisiniz...İster bir eş olsun, ister bir çocukta, bir komşuda, bir patronda ya da bir arkadaşta, ne kadar leke ararsanız o kadar leke bulursunuz...
Steven W. Vannoy

37. Yarının bugünden daha iyi olacağı ümidiyle yetinmek yerine, hemen bugün yarın uyandığımızda kendimizi önceki günden biraz daha iyi hissetmemizi sağlayacak bir şeyler yapabiliriz.
Edward de Bono

38. Yarın bambaşka bir insan olacaksan. Bugünden başla.
Epictetus


39. ‘ Kişi kendini adayana kadar geri çekilme olasılığını içeren karasızlık hüküm sürer. Bu her zaman verimsizliğe yol açar, girişimciliği ve yaratıcılığı olumsuz yönde etkiler. Temel gerçek vardır ki, bunu yadsınması sayısız düşünceyi ve harika planı öldürür; Kişi kendini bir amaca adadığında, evren onunla işbirliği yapar. Başka türlü asla oluşmayacak güçler ortaya çıkarak kişiye yardım eder. Kişinin verdiği karar sonucunda kendini destekleyen bir olaylar zinciri gerçekleşir; aklın ucundan bile geçmeyen her türlü beklenmedik olay ve yardımla karşılaşır. Düşlediğiniz her şey için yola koyulabilirsiniz.
Yüreklilik, içinde zekâyı, gücü barındırır.
Hemen başlayın!
GOETHE

40.  Fark yaratma yürekliliğini gösterme ve gerçekten yapmaya değer bir şey yapma zamanı gelmiştir. Mutlaka büyük bir amaç değil; ama yüreğinizde tutuşan herhangi bir şey arzunuz, düşünüz olan bir şey için... Yeryüzündeki günlerinizin değerli ve anlamlı geçmesi, kendinize olan borcunuzdur, yaşamın tadına varın, var gücünüzle hedefe odaklanın.
Joyce Giula

41. Yavaş ve sabırla çalışma güzel işler üretir.
Çin atasözü

42. Çalışmayı ve beklemeyi öğrenin.
Longfellow

43. Başarı her gün toplanan küçük çabaların tekrarıdır.
Robert Callier
Çoğu işveren bu sözleri çalışanlarına bordrolarıyla beraber verecektir. Bu bazılarına motivasyon sağlarken diğerlerine de anlamsız boş sözler olarak gelecektir. Ama doğum günlerinde veya diğer önemli günlerde çalışanlara küçük ama motive edici notlar vermek, çalışanların kendilerini ekibin bir parçası gibi hissetmelerini sağlayacaktır.14 yorum :

 1. bu tarihi sözlere söz yazma zor olmasa gerek çünkü önümüze gelen zor zahmetli ve güzel bir yemek gibi

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten istenirse ve çalışılırsa yapılamayacak şey yok. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Yarına bugünden gidilir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru onun nasıl olduğuna seçimleriniz belirleyecek.

   Sil
  2. 1'den sonra da 2 gelir. 2ye gelmeyen 3'e gelemez :))))

   Sil
 4. Önemli olan herşeyin baştan itibaren yolunda olan bir işi yönetmek degil !
  İş bozulmaya başlasa bile işlerin kötüye gitmesine bakmayip işleri normalde ulaşabileceği başarinin da üstüne çikmaktir önemli olan .

  Yani yaptiğin işi kurtarmayi değil !
  Her türlü engeli umursamadan imkansizi
  başarmaktir önemli olan.

  önemli olan hazir olan güçlü şirkette girmek değil !
  güçlü olmayan şirketi güçlü olan şirkete rakip olacak şekilde büyütüp, geliştirip  en güçlü şirket haline getirmektir önemli olan.

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Amed GT teşekkürler düşünceniz ve yorumunuz için

  YanıtlaSil
 7. Sana zaten bildiğin bir şeyi anlatayım. Dünya her zaman güneşli ve gökkuşaklı değildir. Dünya çok zor ve kötü bir yerdir. Senin nasıl düşündüğün umrumda değil, o sana diz çöktürecek ve eğer ona izin verirsen seni orada tutacak. Sen, ben ya da hiç kimse hayat kadar sert vuramaz. Fakat önemli olan hayatın nasıl vurduğu değildir. Önemli olan senin aldığın darbelere rağmen ilerleyebilmendir. Ne kadar darbe aldığın ve ilerleyebilmendir. İşte böyle kazanan olursun!

  YanıtlaSil
 8. Sana zaten bildiğin bir şeyi anlatayım. Dünya her zaman güneşli ve gökkuşaklı değildir. Dünya çok zor ve kötü bir yerdir. Senin nasıl düşündüğün umrumda değil, o sana diz çöktürecek ve eğer ona izin verirsen seni orada tutacak. Sen, ben ya da hiç kimse hayat kadar sert vuramaz. Fakat önemli olan hayatın nasıl vurduğu değildir. Önemli olan senin aldığın darbelere rağmen ilerleyebilmendir. Ne kadar darbe aldığın ve ilerleyebilmendir. İşte böyle kazanan olursun!

  YanıtlaSil
 9. başaracağıma,inanıyorum. Teog seni yeneceğim,sen zor olamazsın.

  YanıtlaSil
 10. Gidiyor, rast gelmez bir daha tarih eşine; Gidiyor, onyedi milyon kişi takmış peşine Gidiyor, onsuz olan kudreti sığmaz akla

  http://guzelsoz.blogcu.com/ataturk-siirleri/26795333

  YanıtlaSil

Sayfalar

Popüler Yayınlar